Alt
12.08.2013

10. augustā Mārtiņa Freimaņa fonds, Draudzīga festivāla komanda un   Dzīvnieku pansija Ulubele pulcēja interesentus talkā Rīgas dzīvnieku patversmē „Līči”, kurā sienu gleznojumus veidoja ielu mākslinieki Tron un Dainis Rudens.

Arī pasākuma apmeklētājiem bija iespēja piedalīties Daiņa Rudens vadītajā ielu mākslas meistarklasē un kopā veidot patversmes logo gleznojumu. Savukārt Trona veidotais lielformāta darbs turpmāk priecēs visus Līču patversmes apmeklētājus un darbiniekus. Pasākumā notika arī kinologu meistarklases „Draudzīgam saimniekam draudzīgs suns„ un ikviens varēja saņemt konsultācijas. Tika padarīti ikdienas dabi – pastaigas ar suņiem un teritorijas uzkopšana.

Visi pasākuma dalībnieki saņēma ielūgumus uz DRAUDZĪGO festivālu, jo tieši labs darbs ir šī festivāla ieejas biļete.  Draudzigs.lv pamatiecere - popularizēt izklaidi un brīvā laika pavadīšanu bez atkarību izraisošām vielām. Jau kopš pavasara Lielās talkas DRAUDZĪGĀ brīvprātīgo komanda aicina cilvēkus uz labiem darbiem, motivējot ar iespēju dāvanā saņemt ielūgumus uz festivālu. Festivāls šogad norisināsies pirmo reizi – 24. augustā Mežaparka Zaļajā teātrī.

Brīvā un radošā atmosfērā festivālā būs iespēja piedalīties salsas un kapoeiras deju meistarklasēs un sporta spēlēs, pārbaudīt savas prasmes improvizācijas teātrī vai ielu mākslā, izmēģināt meditāciju, kā arī izmantot citas izklaides un pašpilnveides iespējas. Vakarā festivālu noslēgs Goran Gora, Kārļa Būmeistera, Evijas Smagares un citu mūziķu uzstāšanās.

Ulubeles pārstāve Ilze Džonsone: “Paldies abiem māksliniekiem, kuri piešķīra šai talkai īpaši krāsainu un paliekošu akcentu. Paldies kinologiem Valdim Reinbergam un Vladai Akimovai ar komandu, jo visi klātienē varēja pārliecināties, cik lieliski darbojas tandēms - zinošs saimnieks un gudrs suns un kāpēc svarīgi ir skolot dzīvnieku jebkurā vecumā. Liels paldies visiem, kuri atbrauca palīdzēt, bet īpašs paldies pastāvīgajiem brīvprātīgiem, kuri regulāri brauc uz Līčiem palīgā staidzināt dzīvniekus un veic tik ļoti svarīgo darbiņu katra patversmē nonākušā dzīvnieka labā – izmantojot portāla www.dzivniekupolicija.lv iespējas, palīdz izlīmēt sludinājuma lapiņas dzīvnieka atrašanas rajonā, lai tam ātrāk tiktu atrasti saimnieki. Paldies Mārtiņa Freimaņa fondam par draudzību un sadarbību portāla tapšanā, jo tagad ātri un ērti pazudušam vai atrastam dzīvniekam un viņa saimniekam var palīdzēt ikviens.”

Plašāka informācija par festivālu: www.draudzigs.lv

Foto: Ansis Starks un Zanda Bērziņa