Alt
04.06.2013

Iespējams, pati leģendārākā latviešu rokgrupa pēc ilgstoša pārtraukuma aicina uz vērienīgu koncertu “Nezāles neiznīkst!”, kurā uz vienas skatuves tiksies dažādu paaudžu un laikmetu “Līvi”. Koncerts notiks 21. augustā Dzintaru koncertzālē, un katra nopirktā biļete būs ziedojums grupas ilggadējākā dalībnieka Jāņa Groduma piemiņas vietas izveidei. Biļetes jau pieejamas pārdošanā.

“Nezāles neiznīkst!” – ar šo teicienu Grodums raksturoja “Līvu” sīksto un nepakļāvīgo garu, kas grupai ļāva pārdzīvot gan padomju režīma represijas, gan iekšējas spriedzes radītus sarežģījumus un cilvēcīgas traģēdijas daudzu gadu garumā. 

Grodums bija “Līvu” ilggadējākais dalībnieks, tādēļ koncertā uzstāsies mūziķi, kas ar viņu spēlējuši dažādos laikos. Starp tiem būs grupas dibinātājs un pirmais līderis Juris Pavītols, Igo un Vilnis Krieviņš, kuri “Līvos” bija slavenajā Ērika Ķiģeļa periodā 70. gadu beigās un 80. pirmajā pusē, Ainars Virga, Aivars Brīze un Guntars Mucenieks no nākamā un tikpat izcilā sastāva, un vēlīnā perioda ģitārists Tomass Kleins. Piedalīsies arī “Līvu” draugi, līdzgaitnieki un sekotāji – “Liepājas brāļi”, “Credo”, Olga Rajecka, Harijs Zariņš ar grupu “Colt”, kā arī “Līvu” gara mantinieki Elviss Grodums, Fēlikss Ķiģelis un citi mūziķi.

Koncerta ienākumi tiks veltīti Jāņa Groduma piemiņas vietas izveidei Liepājas centrā pie Rožu laukuma. Paredzēts, ka tās galvenais objekts būs simbolisks “roka ministra” (tā mūziķi dēvēja gan draugi, gan prese) krēsls, ko ar Groduma pēdējo gadu dzīvesbiedres Elitas Patmalnieces līdzdalību veido Liepājas metālmākslinieks Reinis Kuncītis.

Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzē”.

Informāciju sagatavoja Micrec PM Vilmāra Bērziņa foto