Alt
11.03.2013

Dziesmas noskaņa pamudināja raudzīties 60-to gadu virzienā. Gan dziesmas autors maestro Pauls, kurš savās vīzijās saklausīja skanējumu kā tajos gados, gan Armands Treilihs, kurš dziesmas apstrādē izmantoja 60-to gadu digitalizētos efektus, gan Kristapa Krievkalna vadītais orķestra ieraksta process, kurš galu galā netika mākslīgi sinhronizēts vai intonatīvi labots – tas viss deva pārliecību, ka arī video materiālam ir jābūt veidotam tam laikam atbilstoši. Kopā ar Jāni Jēkabsonu nonācām pie idejas realizācijas un cik nu varējām tos laikus attēlot, tik to darījām. Darbs paveikts pateicoties lieliskajai komandai, kuru kuplināja brīvprātīgie balles apmeklētāji un, bez šaubām, arī Aijai Selgai – Brikmanei, kura neiedziļinoties Vasīlija Šukšina darbā teicami atveidoja galveno lomu. Forši, ka Rīgā ir atsaucīgi ļaudis, tādi kā Jānis Kuplis. Viņš uzticēja savu biroju-muzeju klipa pirmā kadra filmēšanai. Paldies saku arī kolēģim Andrim Freidenfeldam par radio runu pašā klipa sākumā. Arī VEF k/p komandai, īpaši pils labajiem gariem Raimondam un Ērikam. Viņi kopā ar Agri Ieviņu iedvesa dzīvību 50-to gadu beigās ražotajiem prožektoriem, mikrofoniem un skandām. Pie tam Anrijs sagādāja tajā laikā Rīgā ražoto bungu komplektu. Ņemot to visu vērā rezultāts, manuprāt, ir lielisks.” - tā par savu klipu saka Normunds.

Bet Jānis komentē – „ Izdzirdot "Ledus karalieni" es jau pirmajā momentā sapratu, kādam ir jābūt video klipam skaistajai dziesmai - nebija ne divu domu - ir jātaisa 60-to gadu stilā, bet ar mūsdienīgu piesitienu. Šis viennozīmīgi ir pats interesantākais un oriģinālākais video klips pie kura izveides esmu strādājis. Vienmēr ir forši sadarboties ar Normundu, mūsu domas klipa radīšanas procesa laikā saskanēja pilnīgi visā un man ir ļoti liels prieks, ka izdevās izveidot dziesmai tik ļoti atbilstošu vizualizāciju.”

Būtībā tas ir pirmais Normunda Rutuļa nopietnais video klips, kurā piedalījusies tik apjomīga komanda un, kura realizāciju uzņēmās Normunds pats.

Galvenajā lomā – Aija Selga-Brikmane

Operatori Jānis Jēkabsons un Sergejs Skripa

Montāža un pēcapstrāde – Jānis Jēkabsons (TumbaTV)

Gaismas – Agris Ieviņš (A-Sound)

Dejas – Aivars Teteris un viņa „Ķengurroks”

Grims – Iluta Rutule

Frizierpakalpojumi – Zane Krēsliņa

Slavenais Rīgas orķestris:

Roberts Rasa – kontrabass, Anrijs Grinbergs – bungas, Uldis Beitiņs – ģitāra, Māris Ozols – piano, Raivo Stašans – saksofons, Indriķis Veitners – saksofons,

Jānis Amantovs – trompete, Lauris Amantovs – trombons

Tehniskie palīgi – VEF k/p speciālisti Ēriks un Raimonds. Producents Normunds Rutulis

VIDEO: