Alt
11.12.2012

7.decembrī noslēgusies mūzikas ierakstu iesniegšana vērtēšanai kārtējai Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai. Šogad iesniegts rekordliels ierakstu skaits - kopumā reģistrēti vairāk kā 200 ieraksti, izveidojušās arī vairākas jaunas nominācijas. Apbalvošanas ceremonija notiks nākošā gada 26.februārī Latvijas Nacionālajā teātrī.

Šogad mainīta Gada balvas vērtēšanas sistēma – optimizējot iesniegto ierakstu vērtēšanu, konkrētas nominācijas albumu iesniegšanai netika izvirzītas. Vērtēšanai pieņemti visi 2012.gadā Latvijā izdotie albumi visos žanros, un iesniegto ierakstu sadalījumu pa nominācijām veica īpaši izveidota žūrijas komisijas darba grupa. Vērtēšanai iesniegti gandrīz 90 albumi, taču kopējais iesniegto albumu, dziesmu un videoklipu šogad skaits pārsniedz 200.  

Šajā gadā Gada balvai piepulcējušās tādas kategorijas kā smagā roka un metāla mūzikas albums, džeza mūzikas albums, elektroniskās mūzikas albums, no akadēmiskās mūzikas atsevišķi izdalīta kora un vokālo grupu mūzika, radīta arī tāda jauna kategorija kā labākais autordziesmu albums, kurā apkopoti autori, kas paši ir gan mūzikas un vārdu autori, gan savas mūzikas izpildītāji. Atsevišķi izdalīts arī pops un poproks.

Kā atzīst Gada Balvas žūrijas komisija, izdarītās izmaiņas nolikumā ir patiešām veiksmīgas, jo šī sistēma ļauj plašāk atspoguļot Latvijas mūzikā notiekošo. Protams, aina nav pilnīga, jo ne visi, kas gada laikā izdevuši albumus, tos reģistrē dalībai, taču ir cerība, ka jaunās vērtēšanas sistēmas dēļ  nākotnē izdotos darbus reģistrēs arvien vairāk Latvijas mūziķu.

Visi iesniegtie ieraksti tiks nodoti izvērtēšanai žūrijai, kuru pārstāv ap 50 dažādu nozaru pārstāvji. Vērtēšana notiks līdz pat Ziemassvētkiem, kad rezultāti tiks iesniegti apkopošanai auditorkompānijai BDO.

Pirmie rezultāti no auditorkompānijas būs zināmi 8. janvārī, kad īpašā preses konferencē tiks paziņoti pieci pretendenti uz balvu katrā no nominācijām. 

Žūrijas sastāvs un pilns iesniegto ierakstu saraksts publicēts http://www.gadabalva.lv