Alt
27.03.2019

Izdevniecība MicRec sērijā “Latviešu populārās mūzikas nošu grāmatas” izdevuši jau otro Maestro Raimonda Paula dziesmu nošu krājumu.

Pirms pieciem gadiem, 2014. gadā, nāca klajā nošu izdevums “100 populārākās un jaunākās Raimonda Paula dziesmas”. Kopš tā laika izdotas jau 17 populāru latviešu dziesmu nošu grāmatas. Taču nevienai no tām popularitātes ziņā nav izdevies pārspēt pirmās grāmatas panākumus, jo Raimondam Paulam un viņa dziesmām, latviešu dziesmu mīļotāju sirdīs ir īpaša vieta. Prieks, jautrība, sirsnība, melodiskums, skumjas un latviska romantika, tas viss ir atrodams Maestro dziesmās. Taču Pauls jau nebūtu Pauls, ja līdztekus skaistām un bezgala melodiskām dziesmām, nebūtu arī eksperimentējis un sekojis līdzi laika diktētām mūzikas tendencēm. Tieši tāpēc jaunajā izdevumā, līdzās superpopulārām dziesmām, šoreiz iekļautas arī tādas, agrāk notīs nepublicētas un retāk atskaņotas un formas, un satura ziņā komplicētākas dziesmas, kā “Lapsenes nāve” ar Imanta Ziedoņa dzeju, “Rudens ziedi” ar Vizmas Belševicas vārdiem, un “Šķiršanās dziesma” ar Austras Skujiņas smeldzīgajām rindām. Tomēr, lielākais vairums kompozīciju šajā grāmatā ir ļoti pazīstamas un ir no latviešu populārās mūzikas zelta fonda. Līdzīgi kā iepriekšējā Maestro dziesmu nošu izdevumā, arī šajā iekļautas vairākas pavisam jaunas Maestro dziesmas, kuras tapušas salīdzinoši nesen. Taču jaunā izdevuma pamatā ir tādi nemirstīgi hiti kā “Ar mani atkal runā kaijas”, “Brauciet lēnām pār tiltu”, “Baltijas jūrai”, “Genoveva”, “Grieze”, “Mežābele”, “Vardīte”, ”Ances romance”, “Inese”, “Kā caur pelniem”, “Kerijas dziesma” un arī “Vīrietis labākos gados”, kāds mūsu visu mīļotais Maestro Raimonds Pauls vienmēr ir bijis un paliks.

Izdevuma izpildproducents ir Guntars Račs. Notis izdošanai sagatavoja Rūdolfs Bērtiņš.

Rediģēja pats Maestro Raimonds Pauls! Tekstu redaktore – Līga Zemdega. Vāka foto autors – Valts Kleins. Dizainu veidojis mākslinieks Guntars Ošenieks. Drukāts tipogrāfijā EVEKO.

Nākamais izdevums šajā nošu grāmatu sērija ir plānots maijā un tā arī būs Raimonda Paula dziesmu grāmata ar 100 populārākajām Maestro dziesmām bērniem.

Sērijā “Latviešu populārās mūzikas nošu grāmatas” izdoti arī sekojoši nošu apkopojumi:

 1. Mārtiņš Freimanis “50 populārākās dziesmas”
 2. Raimonds Pauls un Guntars Račs “100 populārākās dziesmas”
 3. Raimonds Pauls “100 populārākās un jaunākās dziesmas”
 4. Prāta vētra “50 populārākās dziesmas”
 5. Uldis Marhilevičs “50 populārākās dziesmas”
 6. Lauris Reiniks “50 populārākās dziesmas”
 7. Guntars Račs “100 populārākās dziesmas”
 8. Līvi “50 populārākās dziesmas”
 9. Eduards Rozenštrauhs “30 populārākās dziesmas”
 10. Izlase “100 populārākās Ziemassvētku dziesmas”
 11. Izlase “100 populārākās latviešu tautasdziesmas”
 12. Izlase “80 Ziemassvētku dziesmas bērniem”
 13. Izlase “100 latviešu ziņģes un šlāgeri”
 14. Izlase “100 populārākās latviešu dziesmas bērniem” 1. un 2. daļa
 15. Izlase “100 vispopulārākās latviešu dziesmas”.

Grāmatas pieejamas visās grāmatnīcās, kā arī pasūtāmas MicRec interneta vietnē www.micrec.lv.

Saistītie mākslinieki