Alt
15.03.2019

Ceturtdien, 14.martā, viesnīcas Grand Poet Hotel restorānā SNOB krāšņi tika aizvadīta jaunā CD albuma "Leģendas. Laima Vaikule" prezentācija. Albumu par godu estrādes dīvas jubilejai sarūpējusi izdevniecība "Micrec".

Pasākums tika izziņots kā pārsteiguma ballīte pašai Vaikulei, kura,s savukārt, bija pārliecināta, ka dodas uz ikdienišķu video interviju. Unikālās dziesmu izlases atvēršanas svētki izvērtās draudzīgā pēcpusdienā, kurā īpašie viesi uzstājās gan māksliniecei par godu, gan kopā ar viņu. Ar saviem apsveikumiem uz skatuves kāpa izdevējs un dzejnieks Guntars Račs, producente Elita Mīlgrāve, mūziķi Jānis Stībelis, Lauris Reiniks, grupa DAGAMBA un citi viesi.

Īpaši aizkustinošs brīdis bija piecpadsmit gadus jaunā puiša Toma Antona iznāciens. Puisis aktīvi ir iesaistījies izaicinājumā #Laimachallenge, kas, Vaikules jubileju gaidot, tiek aizvadīts sociālajos tīklos. Viņa sapnis - nodziedāt Laimas priekšā - piepildījās tieši šajā pārsteiguma ballītē. Un pat vēl vairāk - Laima jauno un talantīgo izpildītāju atbalstīja arī ar savu klātbūtni, kopā nodziedot klajā nākušajā izlasē iekļauto dziesmu "Vienā laivā".

Jaunā albuma atvēršanas svinības vienlaikus bija arī sveiciens estrādes dīvai viņas drīzajā jubilejā. "Kopš skolas laikiem man nav paticis svinēt savu dzimšanas dienu. Tāpēc mans solo koncerts 30.martā, kuram es gatavojos 24 stundas dienā un 7 dienas nedēļā, kļūs par vērienīgu dzimšanas dienas svinēšanu," atzinās Vaikule, aicinot visus uz savu koncertu Arēnā Rīga. Māksliniece aicināja viņai svētkos nedāvināt ziedus, bet gan iepriecināt ar koncerta apmeklējumu un kopā būšanu.

Albumā "Leģendas. Laima Vaikule" iekļautas visas populārākās mākslinieces dziesmas latviešu valodā, ierakstītas daudzu gadu desmitu garumā. Lielākā daļa no tām nekad nav tikušas izdotas ne vinila platēs, ne citos skaņas nesējos. Albuma veidošanā tika izmantoti Latvijas Radio un izdevniecības Micrec arhīvi.

Šis albums ir ieskats dziedātājas radošajā karjerā, sākot no grupas "Laima" līdz pat mūsdienām. "Leģendārajā" albumā iekļautas tādas Maestro Paula pērles kā "Nenāciet klāt man rudenī", duets "Mazais panks" ar grupas "Dzeguzīte" zvaigzni, tolaik mazo puiku Gunāru Kalniņu, dziesmas "Šerloks Holmss", "Vārna", "Māte mani auklējusi" (šo dziesmu Vaikule koncertos velta savai mammai Janīnai), tāpat arī agrāk nepublicētas dziesmas "Nāc dejot riņķa deju", "Tas ir mans ceļš", kā arī Zigmāra Liepiņa dziesma "O, kādi zēni", ieskaņota 1983.gadā duetā ar Mirdzu Zīveri, kas bija senākais atrastais Vaikules ieraksts. Tāpat albumā starp 19 kompozīcijām iekļautas arī dziesmas ar Maestro Paula mūziku no 1996.gada albuma "Viss nāk un aiziet tālumā" un 2013.gada albuma "Atkal mājās".

30.martā Arēnā Rīga tiks aizvadīts vērienīgs solokoncerts "Laima Vaikule & Freedom Ballet", veltīts mākslinieces gaidāmajai jubilejai. Estrādes dīvas dzimšanas dienai tiks veltīts pasaules līmeņa koncertšovs ar tādiem viesiem kā Intars Busulis, Jānis Stībelis, Lauris Reiniks, grupa DAGAMBA un vienmēr pārsteidzošais horeogrāfiskais kolektīvs Freedom Ballet no Ukrainas.

Saistītie mākslinieki