Alt
27.08.2013

Ar publikas līdzi dziedāšanu, autoru suminājumiem, gaišiem smaidiem un saldiem pārsteigumiem Laima jaunās konfekšu izlases “Maestro” veidolā Dzintaru estrādē izskanējuši Raimonda Paula un Guntara Rača dziesmu svētki “Nekur nav tik labi kā mājās”. Nākamie Paula un Rača dziesmu koncerti gaidāmi oktobrī Valmierā, Liepājā, Jelgavā, Madonā un Ventspilī.

Koncerta izskaņā ne publika, ne abi autori neslēpa saviļņojumu. Guntars Račs: “Vai nu tas ir vecums, sentiments vai vienkārši laimes brīža sajūta, bet es pirmo reizi dzīvē piedzīvoju mirkli, kad sapratu , ka mūsu labās domas un padarītais darbs nepaliek bez atbildes. Redzot cilvēku mirdzošās acis, smaidus un pat asaras, es sapratu, ka tās dziesmas jau labu laiku nepieder tikai mums ar Paulu, tās ir, lai arī mazas, bet šo klausītāju dzīves daļas. Kādam tās ir bērnības atmiņas, pirmais kāzu valsis, satikšanās vai atvadu dziesma. Kādam tā ir vienkārši atslodze pēc grūtas darba dienas. Autoram nevar būt labākas sajūtas par to, ko es nupat piedzīvoju. Sauksim to par vienkāršu cilvēcisku laimi. Vārdos neizsakāms paldies visiem, kas atnāca un īpašs paldies izpildītājiem, bez viņiem mūsu dziesmas ir tikai burti un nošu līnijas.”

Paula un Rača populārākos kopdarbus koncertā dziedāja Dzeguzīte, Normunds Rutulis, Antra Stafecka, Mārtiņš Ruskis, Liene Šomase un Jānis Moisejs, Normunds Jakušonoks un Rīgas Zelta Saules koris, kā arī aktieri Andris Bērziņš un Jānis Paukštello. Īpašu uzmanību izpelnījās dziesmu “Spītība” un “Ceļš uz mājām” pirmatskaņojumi Maestro augsti vērtētā jaunā aktiera Daumanta Kalniņa izpildījumā. Pie klavierēm bija pats Raimonds Pauls, kurš arī vadīja un komentēja programmu un cienāja kolēģus ar šajā vakarā prezentētajām konfektēm no jaunās Laima izlases “Maestro”. Turpmākie programmas “Nekur nav tik labi kā mājās” koncerti plānoti Valmierā (18.oktobris), Liepājā (20. oktobris), Jelgavā (24. oktobris), Madonā (27. oktobris) un Ventspilī (datums tiks precizēts).

Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīze” kasēs.

* Attēli no koncerta “Nekur nav tika labi kā mājās” un koncerta ieskandēšanas un Laima šokolādes izlases “Maestro” degustācijas pasākuma Dzintaros.

Informāciju sagatavoja MicRec PM

Foto: Dace Blūma