Alt
28.05.2013

Studija Screen Vision šogad plāno svarīgu aktivitāti - pilnmetrāžas dokumentālās filmas par latviešu rokmūzikas vēsturi pabeigšanu un demonstrēšanas uzsākšanu. Plānots izdot DVD un sagatavoto materiālu izplatīt gan Latvijā, gan ārpus tās. Lai projekts tiktu īstenots un nodots skatītājiem, ir nepieciešams finansiāls atbalsts 20 000 LVL apmērā.

Latvijā ir tapušas filmas par atsevišķām mūzikas grupām, taču nekad par latviešu rokmūzikas vēsturi kopumā, par tās nozīmi neatkarības atgūšanā, tādēļ šī ir lieliska iespēja piedalīties Latvijai nozīmīga vēstures posma veidošanā.

“Savējie sapratīs” - dinamiska pilnmetrāžas dokumentālā filma par latviešu rokmūzikas vēsturi no tās pirmsākumiem sešdesmitajos gados līdz pat valstiskās neatkarības atgūšanai deviņdesmito gadu sākumā. Filmas varoņi - Latvijas rokmūziķi, kas, spītējot cenzūrai un aizliegumiem, atļāvās publiski paust mūsu alkas pēc brīvības un neatkarības. Intervijas ar varoņiem papildina tā laika arhīvu materiāli un fotogrāfijas, kā arī ar dokumentālu notikumu restaurācijas. 

„Tā paaudze, kas uzaugusi jau pēc Latvijas neatkarības, atgūšanas vairs nesaprot, kādēļ kādreiz mūzikas koncertos nedrīkstēja celties kājās, dziedāt līdzi, svilpt un citādi skaļi izrādīt savas emocijas.Dziesmu tekstiem varēja izmantot tikai to dzejnieku sacerējumus, kurus valdošā vara bija akceptējusi, kā ideoloģiski pareizus. Neskatoties uz to mūziķi rada iespēju caur sist cenzūras sienu un paust savas domas, kas bieži vien bija iekodētas zemtekstos. Rokmūziķi bija spuraini, grūti savaldāmi un varai neērti. Viņu mūzikas iespaidā radās TAS, ko mēs šodien uzskatam pašu par sevi saprotamu un neatņemamu – izpausmes un vārda brīvība.” Režisors Igors Linga

Filmas pirmizrāde kinoteātrī paredzēta šī gada septembrī.

Screen Vision ir veidojis tādus filmu projektus kā Moskačka, Krišana, Nerunā par to, Veiksmes ceļinieki, Gaismas zīme.

Sīkāka informācija pieejama mājas lapā: http://www.screenvision.lv