Alt
28.05.2013

Svinot 10 gadu jubileju, Swedbank koris ir iedziedājis un laidis klajā dubultdisku „Dziesmu svētki 2013. Noslēguma koncerta „Līgo!” programma”. 

Šis ir unikāls gadījums, kad Dziesmu svētku ieraksts pieejams jau pirms pašiem svētkiem, tādējādi rodot iespēju jau tagad iepazīt noslēguma koncerta programmu un izbaudīt svētku gaisotni. Albuma bukletā ir atrodami arī visu dziesmu teksti, kas ļauj ikvienam tā klausītājam dziedāt dziesmām līdzi.

Ceturtdien, 30.maijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā plkst. 20:00 Swedbank koris un tā diriģenti Artūrs Ancāns, Jurģis Cābulis un Matīss Tučs aicina ikvienu interesentu uz albuma prezentāciju - Swedbank kora koncertu Dziesmu svētku noskaņās. Koncerts plānots divās daļās, kura otrā puse būs vēl viens izaicinājums gan korim, gan visiem klātesošajiem, jo tiks veikts video un audio ieraksts unikālam un pasaulē nebijušam muzikālam projektam „Virtuālais koris”.

Projekts „Virtuālais koris” ir vēl viens Swedbank kora pārsteigums un dāvana visiem mūzikas mīļotājiem Dziesmu svētku gadā. http://www.virtualaiskoris.lv būs interaktīva interneta vietne, kur jebkurš interesents varēs izmēģināt savas dziedāšanas spējas, iejusties korī un gala rezultātā arī saņemt novērtējumu par savu gatavību Dziesmu svētkiem. „Virtuālā kora” ierakstos piedalīsies arī XXV Dziesmu svētku virsdiriģenti. Interaktīvā spēle būs pieejama sākot ar 2013. gada 17. jūniju.

Swedbank koris jau vairāk nekā 5 gadus ir viens no Latvijas labākajiem amatierkolektīviem. Pēc tikko kā notikušajām koru skatēm Swedbank koris dala trešo vietu Latvijas jaukto koru grupā kopā ar Latvijas Kultūras akadēmijas jaukto kori „Sōla”. Koris ir guvis starptautisku atzinību arī koru konkursos ārpus Latvijas.

Dziesmu svētku ietvaros 29.jūnijā Swedbank koris piedalīsies konkursā „Koru kari”, 2.jūlijā dziedās J.Vītola 150-gadei veltītajā koncertā, 3.jūlijā – Vokāli simfoniskās mūzikas koncertā un, protams, arī koncertos Mežaparka estrādē, kas notiks 6. un 7. jūlijā. Sezonu Swedbank koris noslēgs ar dalību pirmajā Eiropas Koru Olimpiādē, kas notiks š.g. 13.-21. Jūlijā Austrijā, Grācā, bet rudenī gatavojas atzīmēt savu 10 gadu jubileju ar vērienīgu koncertu, kurā tiks atskaņoti arī vairāku latviešu komponistu jaundarbi.

Vairāk informācijas http://www.swedbankkoris.lv

Vairāk informācijas: Linda Grecka  e-pasts:  linda.grecka@gmail.com