Alt
25.11.2016

Vakar Vecrīgā, klubā “9. vilnis”, svinīgā un jautrā atmosfērā aizritēja jauniešu popgrupas “NANDO” debijas albuma “Mamma mani apēdīs” prezentācija, kuru apmeklēja daudzi sabiedrībā pazīstami cilvēki, kuri tā vai citādāk ir saistīti ar šo albumu un tā veidošanu.

Pasākumu apmeklēja dziedātājs un radio raidījumu producents Ainars Mielavs ar meitu Martu Mielavu, kura ir jaunā albuma fotosesijas stiliste un tērpu dizainere. Viņas veikums redzams uz albuma vāka, kuru veidojis dizainers un fotogrāfs Valdis Krūmiņš.  Līdz šim meitenes bija veiksmīgi sadarbojušās ar pazīstamo mākslinieci Elitu Patmalnieci.

 

Pasākumu kuplināja arī popgrupas vokālā pedagoģe un šī brīža TV3 šova “Izklausies redzēts 3” fināliste Rūta Dūduma kopā ar savu mammu, dziedātāju Iru Dūdumu un savu draugu un skatuves partneri vokālajā grupā “Framest” - Jāni Ķirsi. Jānis ir visu albumā iekļauto 12 oriģināldziesmu mūzikas autors.

 

Pasākumā piedalījās arī visu dziesmu vārdu autors Guntars Račs, kurš izstāstīja par albuma nosaukuma rašanos:Kad visi dziesmu vārdu nodošanas termiņi jau tuvojās savam kritiskajam punktam, Jānis man atsūtīja e-pastu, kur cita starpā bija rakstīts, ja es tās dziesmas nākamnedēļ nepabeigšu, tās mammas mani apēdīs... Tas man deva ierosmi sarakstīt albuma tituldziesmas “Mamma mani apēdīs” vārdus. Līdzīgi notika tad, kad Jānis atrakstīja - “Piedod, ka es atkal tevi traucēju, bet...”. Tas deva ierosmi dziesmai “Netraucē mani”. Tā mēs pamazām virzījāmies uz priekšu!”.

 

Albuma prezentāciju kuplināja arī viens no trijiem albumā iesaistītajiem viesmāksliniekiem Edmunds Rasmanis (PeR), kurš kopā ar meitenēm izpildīja albuma tituldziesmu. Vēl albumā viesmākslinieku statusā piedalās latviešu hip-hopa mākslinieki - Reiks un Edavārdi.

Pasākumā piedalījās arī albuma izdevējkompānijas vadītāja Elita Mīlgrāve un daudzu un dažādu pasākumu producents Sandis Mohavikovs.

 

Albumu savā ierakstu studijā “Studio 32” miksēja un māsterēja Zviedrijā dzīvojošais latviešu jaunās paaudzes producents un DJ Kristaps Cērps, sadarbībā ar visu dziesmu mūzikas autoru Jāni Ķirsi.

Albums CD versijā pieejams mūzikas ierakstu veikalos, Jāņa Rozes grāmatnīcās un lejupielādējams iTunes, un klausāms platformās Spotify, Deezer un Apple Music.