Alt
26.05.2022

Reiniku ģimenes lolojums bērniem "Ričijs Rū rīko koncertu" ir atzīta par labāko grāmatu bērniem 2021.gadā, tā vēstīts Rīgas Centrālās bibliotēkas mājas lapā.

Laureāts tika noskaidrots divās kārtās: 1. balsojuma kārtā vērtēšanai tika piedāvātas 2021. gada bērnu grāmatas, kas atlasītas pēc šādiem kritērijiem: Jāņa Baltvilka, “Zelta ābeles”, Latvijas literatūras gada balvai nominētās grāmatas, lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” iekļautās grāmatas, kā arī pirktākās un lasītākās bērnu grāmatas. Balsojuma 1.kārtā tika noskaidrotas 3 populārākās grāmatas bērniem un balsojuma 2.kārtā tika noskaidrota grāmata - uzvarētāja, tā ziņo RCB pārstāvji.

Pērn, vasaras izskaņā, Reiniku ģimene un Izdevniecība MicRec mazos klausītājus, lasītājus  un viņu vecākus Latvijā iepazīstināja ar jaunu varoni – lācēnu Ričiju Rū un viņa draugiem mežā. Lācēna Ričija Rū klausītāju loks bērnu vidū auga tik strauji, ka grāmatas varoņi pārtapa koncertuzvedumā un izpārdotās zālēs turpina apceļot visu Latviju. Jau šīs vasaras beigās plānots, ka lācēna Ričija Rū brālis Ričis Ra dosies satikt savus lasītājus un klausītājus Lietuvā. 

“Ričijs Rū rīko koncertu” ir jauna, krāsaina un interaktīva dzejoļu un krāsojamā grāmata, kas papildināta ar 11 dziesmu un to instrumentālo pavadījumu albumu. Šis projekts ir īsts Reiniku ģimenes lolojums. Bērnu dzejoļu autore ir vecmamma Veronika Reinika,  tos par dziesmām pārvērtis mūziķis Lauris Reiniks, bet visa projekta idejas autore ir Rūta Reinika-Preisa.

 

 

 

Saistītie mākslinieki