Alt
26.04.2021

Roberts Lejasmeijers restaurē dziesmu “Nāk nakts”. Groduma balss saglabāta!

Leģendārā Alda Šteimaņa un Klāva Elsberga dziesma “Nāk nakts” ir piedzīvojusi daudzus izpildījumus, paliekot aktuāla arvien jaunās versijās. Pazīstamais dziesmu “restaurators” Roberts Lejasmeijers radījis tai mūsdienīgu ierakstu, kura pamatā ir versija, kuras ierakstā savulaik piedalījās dziedātāja Jenny May un latviešu rokmūzikas leģenda Jānis Grodums. 

Roberts Lejasmeijers: “Pagājušajā gada martā, sākot gatavoties vasaras sezonas gaidāmajām ballītēm, radās doma radīt jaunu versiju dziesmai "Nāk nakts", kas vienmēr un visos vasaras pasākumos ir ļoti pieprasīta, bet kurai nav versija mūsdienīgos deju ritmos. 
Izveidoju uzmetumu aktuālajā "slap house" stilā, bet tad.... tad sākās Covid. Vasaras pasākumi atcēlās, un līdz ar tiem atcēlās arī mana ideja par šīs dziesmas realizāciju. Vēlāk tomēr dažas ballītes notika, un tajās, uzspēlējot vēl nepabeigto versiju un redzot cilvēku enerģisko un pozitīvo reakciju, es sapratu, ka šī ideja tomēr jārealizē. Cerot uz vismaz dažiem pasākumiem šovasar, nolēmu dziesmas jauno versiju pabeigt
!”

Jenny May: “Jaunā versija ir fantastiska! Roberts ir ļoti rūpīgi piestrādājis. Bravo!” 
Aldis Šteimanis, kurš ir ne tikai dziesmas “Nāk nakts”, bet arī grupas “Bruģis” dziedātās dziesmas “Kaija” autors, stāsta: “Dziesma “Nāk nakts” radās 1987.gada sākumā, kad manās rokās nonāca Klāva Elsberga dzejoļu grāmatiņa "Bēdas uz nebēdu". Varētu teikt, ka dziesma atnāca momentā ­– paņēmu rokās ģitāru un vienkārši nodziedāju.  Kad šo dziesmu pārdziedāja Jeny May un Jānis Grodums,biju patīkami pārsteigts. Roberta Lejasmeijera versija arī šķiet interesanta, kā saka – cepuri nost!”
Jānis Grodums (1958-2010) savu vokālo partiju iedziedāja 2009. gadā, salīdzinoši neilgi pirms savas došanās mūžībā, un par šo sadarbību izteicās: “Lai arī Jenny May nav bijusi ne uz vienu grupas “Līvi” koncertu, es nekad neatgrūžu jaunas idejas.”

Dziesma pieejama visās populārākajās mūzikas lejupielādes un straumēšanas vietnēs visā pasaulē. Vizuālo noformējumu izveidojis Jānis Vīcups.

Straumēšana un lejupielāde: https://orcd.co/naknakts

Saistītie mākslinieki