Alt
21.01.2013

27.janvārī kinoteātrī K.Suns būs iespēja noskatīties ekskluzīvu Mārtiņa Freimaņa un grupas “Tumsa”koncertierakstu kopā ar Liepājas simfonisko orķestri, kurš filmēts 2004.gadā, festivāla "Liepājas dzintars" atklāšanā. Pirms kinoseansa tiks atvērta arī grāmata, kurā apkopoti 50 labāko Mārtiņa dziesmu nošu pieraksti.

Uztstāties kopā ar orķestri bija viena no M.Freimaņa sapņiem un trakajām idejām –grupa “Tumsa” bija pirmie, kas to īstenoja. Dziesmas koncertam aranžēja toreizējais LNO diriģents Jēkabs Ozoliņš, kopā ar Tumsas taustiņinstrumentālistu Normundu Kalniņu. Programmā ietvertas arī Queen, Frenka Sinatras u.c. pasaulslavenu dziesmu kaverversijas.

Kinoseanss būs pirmais Mārtiņam veltītu pasākumu ciklā „[Ie]vērojot klusumu” ietvaros, tā ietvaros tiks demonstrēta arī A.Krieva dokumentālā filma “Dzīve kā košums” par M.Freimani un grupu “Tumsa” un  tiks prezentēta jauna nošu grāmata, kuru Mārtiņa Freimaņa fonds izdevis kopā ar Micrec Publishing.

Jaunā nošu grāmata ir apjomīgs darbs, kurā  200 lapaspusēs atlasītas un klavierēm un ģitārai aranžētas Freimaņa populārākās dziesmas. Šī būs pirmā grāmata sērijā, kurā turpmāk tiks apkopotas dažādu populāru komponistu dziesmu notis.

“[Ie]vērojot klusumu” tikšanās un akustiski koncerti notiks Ādažos, Jēkabpilī, Madonā, Valmierā, Siguldā, Ogrē un Skrundā – katrā no tiem tiks demonstrēta Arvīda Krieva dokumentālā filma „Dzīve kā košums”, uzstāsies Mārtiņa tuvākie draugi, būs arī Freimaņa fotogrāfiju izstāde un viņa dzejas lasījumi. Katrā no pilsētām izpildīt Mārtiņa mūziku aicināti arī vietējie mākslinieki.

Koncertu sērija noslēgsies 7. Februārī, Mārtiņa dzimšanas dienā, ar vērienīgām svinībām Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, kurā uzstāsies gan grupa „Tumsa”, gan visi Freimaņa draugi  - Lauris Reiniks, Kārlis Būmeisters, Emīls Balcers, Emīls Dreiblats, Olga Rajecka, Māra Upmane – Holšteina, Aija Andrejeva, grupas Putnu Balle, PeR, Blitze, The Capybaras, Crazy Dolls, Tumsas vijolnieces un citi.

Biļetes uz kinoseansu un koncertiem Latvijas pilsētās pieejamas „Biļešu paradīzes” tīklā un http://www.bilesuparadize.lv.  Katra nopirktā biļete ir ziedojums Mārtiņa Freimaņa fondam.