Alt
27.12.2012

Latvijas mūzikas producentu apvienība (LaMPA) un Latvijas izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA) aicina uz preses konferenci 2013.gada 9.janvārī, plkst.­­­­14.30, Latvijas Nacionālā teātra Lielajā zālē.Svinīgajā preses konferencē paziņos piecus nominētos ierakstus katrā no 22 kategorijām,  kuri  pretendēs uz Mūzikas ierakstu Gada balvu 2012.

Preses konferencē iezīmēs šī gada galvenās intrigas, jo jebkurš no pieciem nominantiem var iegūt Gada balvu. Papildus nominantu paziņošanai, LaIPA preses konferencē uzsāks ielūgumu izlozi uz Gada balvas noslēguma pasākumu. Izlozē piedalīsies uzņēmumi, kas ir saņēmuši LaIPA licenci mūzikas atskaņošanai. Preses konference ir Gada balvas ieskaņas pasākums un uz to ir aicināti visi ierakstu iesniedzēji, žūrijas locekļi, pagājušā gada balvu saņēmēji, pasākuma atbalstītāji un viesi. Notikumu tiešraidē piedāvā noskatīties Gada balvas ilggadējais mediju partneris TV3  interneta vietnē TV3 Play.

Gada balvas ieskaņas pasākumu vadīs Andris Freidenfelds, kurš būs arī balvu pasniegšanas ceremonijas vadītājs, piecus pretendentus katrā nominācijā prezentēs iepriekšējo gadu lauerāti, gaidāmi arī muzikāli priešnesumi.  Tradicionāli, preses konferencē tiks iezīmētas šī gada galvenās intrigas, kā arī Gada balvas aktivitātes nākamo mēnešu laikā.

Savus pretendentus labākās dziesmas godam preses konferencē  nosauks arī  t/p Alfa, kurā jau janvārī visiem apmeklētājiem būs iespēja nobalsot par savu labāko dziesmu. “Esmu gandarīts, ka šogad balsojums par Gada dziesmu sāksies ar brīnišķīgu labdarības akciju, kuras laikā ikviens mūzikas mīļotājs varēs atbalstīt topošos māksliniekus. Sadarbībā ar labdarības organizāciju ziedot.lv būs iespēja ziedot mūzikas instrumentus, nošu grāmatas un citus mūzikas skolām noderīgus materiālus,” stāsta t/p Alfa vadītājs Zigmunds Vīķis.

Pretendenti kategorijā Radio Hits vēl netiks izziņoti – tos, apkopojot visu Latvijas radiostaciju iesniegtos datus, janvāra beigās paziņos Latvijas izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA).

Kā ziņots, šogad vērtēšanai iesniegts rekordliels ierakstu skaits - gandrīz 90 albumi, taču kopējais iesniegto albumu, dziesmu un videoklipu skaits pārsniedz 200.

Labākie gada ieraksti tiks noskaidroti 26.februārī, Latvijas Nacionālajā teātrī. Ceremonijā piedalīsies aktuālākie gada mākslinieki, sabiedrībā pazīstamas personības un īpašie viesi. Kā ierasts, ceremoniju translēs TV3, tiešraidē to būs iespējams noskatīties arī Izklaides kanālā 2.