Alt
06.12.2023

Tapusi Latvijas Bērnu atbalsta fonda himna „Nevienam nav jābūt vienam” ar pasakainu video

Nākamā gada janvārī Latvijas Bērnu atbalsta fonds (LBAF) atzīmēs trīsdesmito jubileju, to sagaidot, pie klausītājiem dodas dziesma „Nevienam nav jābūt vienam” kungu trio „Aiz Horizonta” priekšnesumā. Dziesmas mūzikas autors ir viens no trio dalībniekiem – Normunds Zušs, vārdus sacerējis Guntars Račs, animācijas videoklipu jaundarbam radījis Mārcis Šēners.

Muzikālā apvienība „Aiz Horizonta” tapa pirms gada, tās kodolu veido trīs radošas un pieredzējušas personības: mūziķis, dziesmu autors, radio un TV raidījumu vadītājs Normunds Zušs, Liepājas teātra dziedošais aktieris Viktors Ellers un dziedātājs, LBAF valdes loceklis un LR2 ētera balss Kaspars Markševics, pēc kura iniciatīvas tapis skaņdarbs: „Es un visa nevalstiskās organizācijas Latvijas Bērnu atbalsta fonds komanda ļoti vēlējāmies, lai mums ir sava dziesma, ar kuru identificētos mūsu organizācija. Vienlaikus ar mūsu jauno dziesmu „Nevienam nav jābūt vienam” muzikālā apvienība „Aiz Horizonta” vēlas šajā sniegotajā pārdomu laikā sniegt emocionālu atbalstu ikvienam,” atklāj dziedātājs, kas šogad kļuvis arī par labdarības maratona “Dod pieci!” vēstnesi.

Dziesma „Nevienam nav jābūt vienam” radīta jau pirms laba laika, bet ilgi gaidīja savu spožo iznācienu pie klausītājiem un skatītājiem. Vispirms tapa Guntara Rača dzejolis, un, komponistu meklējot, Kaspars Markševics bez tālejoša nodoma tekstu iedeva Normundam Zušam„Man reti nācies turēt rokā dzeju, kuru lasot, galvā uzreiz ieskanas melodija. Jau pēc pusstundas bija gatava dziesma, kurai iedziedāju demo versiju un aizsūtīju Kasparam, un viņš nopriecājās, ka komponists pats atradies.”

Jaunā skaņdarba muzikālo ietērpu veidoja pieredzējušais producents Gints Stankevičs, kurš pats pirms vairākiem gadiem sacerēja kādas citas nevalstiskās organizācijas himnu, tāpēc arī šoreiz iedvesma nebija ilgi jāmeklē: „Esmu bijis LBAF pasākumos, šī vide un noskaņa man nav sveša. Himnai, protams, jābūt svinīgai, pieredze pati pasaka priekšā, kādus izteiksmes līdzekļus vislabāk lietot. Visi trīs „Aiz Horizonta” solisti satikās manā studijā, jo svarīga ir balsu saskaņa un kopējā sajūta, kuru ar datoru izlabot nevar. Vajadzēja piestrādāt, jo šīs ir trīs dažādas balsis, un, kad dzīvē tembri savienojas, ne vienmēr iepriekš uz papīra saliktais izklausās veiksmīgi.”

Dziesmas „Nevienam nav jābūt vienam” aizkustinošais videoklips, pirmkārt, adresēts jaunajai paaudzei, bērniem, tāpēc veidots pasaku animācijas tehnikā, kurai režisors Mārcis Šēners piesaistīja mākslīgo intelektu: „Kad Kaspars uzaicināja veidot dziesmai video, nospriedu, ka būs grūti sapulcināt visus trīs dziedoņus, tad ierosināju veidot animāciju. Noklausījos dziesmu, uztaisīju pirmās trīsdesmit sekundes, Kasparam un kolēģiem ļoti iepatikās. Cerams, katrs skatītājs videoklipā atradīs sev ko tuvu. Attēlus pēc maniem aprakstiem veidoja mākslīgais intelekts, pēc tam tos samontēju atbilstīgi dziesmas mūzikas noskaņai. Manā praksē šis ir pirmais pilnībā animācijas tehnikā radītais videoklips, un šis mēnesi ilgais radošais process bija ļoti interesants.”

Māris Šēners mūzikas videoklipus veido jau vairāk nekā desmit gadus, viņš strādājis ar Jāni Stībeli, Intaru Busuli, Lindu Leen, Arstarulsmirus u.c. Latvijas populāriem mūziķiem.  

LBAF (Latvijas Bērnu atbalsta fonds) ir sabiedriskā labuma organizācija, kas darbojas kopš 1994. gada 26. janvāra. Tā sniedz atbalstu bērniem un sociāli maznodrošinātām ģimenēm, internātskolu audzēkņiem. Kopš 2019. gada nogales LBAF ir arī sociālo pakalpojumu sniedzējs un ikdienā nodrošina sociālās rehabilitācijas pakalpojumu bērniem ar saskarsmes grūtībām un uzvedības traucējumiem, kā arī viņu piesaistes personām.