Alt
01.02.2016
Šogad Mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons” notiks 20. reizi un balvas tiks pasniegtas kopumā 20 kategorijās. Jau astoto gadu kategorijā Alfas gada dziesma uzvarētāju noteiks tautas  balsojums, savukārt nominantus pārējās kategorijās izvērtēs profesionāla žūrija. Lai nobalsotu par Alfa Gada dziesmu, no 1.februāra, iepērkoties tirdzniecības parkā Alfa, katrs pircējs saņems  žetonu, kuru varēs atdot par sev vēlamo dziesmu balsošanas stendos pie Informācijas centra vai  Rimi kasēm.
Balsojums t/p Alfa norisināsies līdz 6.marta plkst.22.00. 
„Alfa Gada dziesma ir sirsnīgākā un personiskākā nominācijas Mūzikas ierakstu gada balvā, kas ir nozīmīga gan mūziķiem, gan tās vērtētājiem, šajā gadījumā t/p Alfa apmeklētājiem. Neskatoties uz to,  ka šajā balsojumā izvēles kritēriji atšķiras no tiem kritērijiem, kurus savā vērtējumā ņem vērā mūzikas  eksperti, katra klausītāja balsojums nāk no sirds un ar vislabākajiem vēlējumiem tiek nodots savai mīļākajai dziesmai un tās izpildītājam,” par tautas balsojumu stāsta t/p Alfa vadītāja Liene Apine.
 
Balsojumam t/p Alfa par Gada labāko dziesmu šogad izvirzītas šādas dziesmas: 
 
1. Vēstules spoguļrakstā – Aija Andrejeva un Kārlis Būmeisters
2. Tikai divi mēs – Lauris Reiniks
3. Turies – Astro'n'out
4. Silta sirds – Musiqq
5. Ziemu apēst – Prāta vētra
6. Dieviņš – Dons
7. Tu vilki nakti – Dzelzs Vilks
8. Love injected – Aminata
9. Kopā – Otra Puse, Antra Stafecka
10. Viss var mainīties – The Sound Poets
 
Pagājušajā gadā uzvaras laurus plūca grupa Musiqq ar dziesmu Sekundes. “Mūziķim, pats svarīgākais ir klausītājs! Un pati lielākā balva ir klausītāju uzticība un atbalsts. Mums ir kolosāli fani, kas mūs novērtē un vienmēr atbalsta. Tas dod iedvesmu strādāt tālāk! Alfas rīkotais tautas balsojums par iemīļotāko dziesmu ir lieliska iespēja grupai tikt novērtētai un saņemt balvu, ar kuras palīdzību "Silta sirds - aukstu sasildīs",” uzsver mūziķi Marats Ogļezņevs un Emīls Balceris. 
„Šogad Alfa saviem pircējiem sagādās arī nebijušus pārsteigumus, un viens no tiem būs mūzikas ierakstu disks “Alfas mīlētāko dziesmu izlase” ar iepriekšējos gados klausītāju iemīļotām dziesmām, ko dāvāsim mūsu pircējiem. Mūzikas izlase ir tapusi par godu balvas 20 gadu jubilejai, un to esam veidojuši sadarbībā ar Mikrofona ierakstiem. Tāpat Alfas apmeklētājus martā iepriecināsim ar unikālu mākslinieka Harija Grundmaņa darbu izstādi, kurā mākslinieks ir radījis mūzikas ierakstu diska izpildītāju vizualizācijas – plakātus. Izstāde patiešām būs iespaidīga, jo mākslinieka veidotie filmu plakāti iemantojuši popularitāti pat Holivudā, kur par tiem sajūsminoši izteikušās tādas filmu zvaigznes kā Arnolds Švarcenegers, Hjū Džekmens, Džons Favro, Denijs Treho, Kventins Tarantino u.c.,” piebilst L.Apine. 
 
Alfa Gada dziesmas balsošanas rezultāti tiks paziņoti Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2015 noslēguma ceremonijā 15. martā Latvijas Nacionālajā operā, kas šogad notiks jau 20. reizi. Krāšņo ceremoniju apmeklēs visi nominanti, žūrijas pārstāvji un atbalstītāji, bet ikviens Latvijā radītās mūzikas cienītājs to varēs vērot kanālā LNT un tiešraidē portālā Skaties.lv.
 
Iepriekš Alfa Gada dziesma titulu ieguva šādi izpildītāji un dziesmas: 2009.gadā Prāta Vētra ar dziesmu Ja tikai tu uz mani paskatītos; 2010.gadā Aisha ar dziesmu Lelle; 2011.gadā Prāta Vētra ar dziesmu Gara diena; 2012. gadā Musiqq ar dziesmu Angel in Disguise; 2013.gadā Prāta Vētra ar dziesmu Lantern; 2014.gadā Dons ar dziesmu Pēdējā vēstule, savukārt 2015.gadā triumfēja grupa Musiqq ar dziesmu Sekundes. 
 
Par tirdzniecības parku „Alfa”
T/p “Alfa” ir vislielākais tirdzniecības centrs Latvijā visai ģimenei, kas piedāvā pircējiem visplašāko preču un pakalpojumu izvēli visām ikdienas vajadzībām vienuviet. T/p “Alfa” uzsver preču un apkalpošanas kvalitāti par labāko cenu pilsētā. T/p “Alfa” piedāvā preces atpūtai un mājai, aktuālās modes preces, draudzīgu servisu, izklaides iespējas – kino un patīkamo iepirkšanās vidi visai ģimenei.