Alt
19.08.2013

9. septembrī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lielajā zālē notiks pianista un komponista Toma Juhņeviča jaunā albuma „Emotions” atklāšanas koncerts, kurā Toms izpildīs savas jaunās kompozīcijas no sava šovasar studijā ierakstītā otrā solo albuma. Komponista un pianista Toma Juhņeviča debijas albums „Domas/Thoughts” nāca klajā 2010.gadā un tajā komponista dziesmas un instrumentālās kompozīcijas izpildīja Intars Busulis, Juris Lisenko, Ozols, Gints Pabērzs, Rihards Zaļupe un Staņislavs Judins. 

Jaunajā albumā visas kompozīcijas izpilda pats autors un tajā dzirdamas tikai klavieres. Viss muzikālais materiāls vienā elpas vilcienā ierakstīts Latvijas radio 1. Studijā ar Steinway & Sons klavierēm.  Ierakstu veica studijas producents Pāvelu Mališkins.  Toms ieraksta laikā spēlēja tik emocionāli, ka trīs reizes bija nepieciešams klavieru skaņotājs. 

Līdzīgu Latvijā izdotu albumu būs grūti sameklēt, jo šīs klavieru ekspresijas ir oriģināli skaņdarbi, kurā dzirdamas gan džeza improvizācijas noskaņas, gan pasaules mūzikas vērienīgums un kamermūzikas intimitāte. Interesants solās būt arī prezentācijas koncerts, kura laikā Toms sola pastāstīt kādu īpašu stāstu par katru kompozīciju. 

Biļetes uz koncertu pieejamas Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās:  http://goo.gl/qlLnfy

Šeit varat noskatīties Toma dziesmas „My Prayer” koncertierakstu:

Pianists un komponists Toms Juhņevičs ir viens no tās Talsu mūziķu paaudzes (Intars Busulis, Linda Leen, Raimonds Tigulis, Jānis Stībelis u.c.), kuri gandrīz vienlaicīgi guvuši atzinību Latvijā un ir mācījies Talsu mūzikas skolā, turpinot mācības Emīla Dārziņa mūzikas skolā. Studējis Latvijas Mūzikas akadēmijā. Papildinājis zināšanas pie Džuliarda skolas (Juilliardschool NY), Anglijas karaliskās mūzikas akadēmijas, kā arī Parīzes un Maskavas konservatoriju pasniedzējiem. Toms ir vairāku klasikas un džeza mūzikas pianistu konkursu laureāts.

Sarakstījis vairākas pop dziesmas, kā arī mūziku teātrim un TV pārraidēm.