Alt
12.08.2013

Reaģējot uz lielo interesi, pārdošanā laists ierobežots daudzums papildus biļešu uz grupas “Līvi” koncertu “Nezāles neiznīkst”, kas 21. augustā notiks Dzintaru koncertzālē. Katra nopirktā biļete ir ziedojums leģendārās “Līvu” balss Jāņa Groduma piemineklim, kam Liepājas pilsētas dome ierādījusi vietu Rožu laukumā. Ziedojumus Groduma piemiņas vietas izveidei iespējams iemaksāt arī Mārtiņa Freimaņa fonda atvērtā “Swedbank” kontā: LV38HABA0551037026852

Piemiņas vietas iecere pieder Groduma dzīvsbiedrei Elitai Patmalniecei, kura domājusi - tā kā Jāni daudzi pa pusei jokojot, pa pusei nopietni dēvējuši par Latvijas roka ministru, piemineklim piestāvētu simbolisks roka ministra krēsla veidols. Taču apspriežoties ar izraudzīto autoru - Liepājas metālmākslinieku Reini Kuncīti, ideja pamazām transformējusies. Reinis Kuncītis: “Ar Elitu to visu pārrunājot, nonācu līdz domai par lielu metālā veidotu koku, ozolu, kurā katrs var ierāpties un apsēsties. Un tajā iestrādātas gan frāzes no dziesmu tekstiem, gan ģitāras elementi. Tāds stiprs, pamatīgs un draudzīgs mūzikas koks, pie kura pakavēties un atcerēties Jāni. Kā “Līvu” dziesmā: “Es paklanos ozola priekšā.”. Šobrīd piemineklis ir skiču izstrādes stadijā.

Līdzās visu paaudžu “Līviem” Dzintaros uzstāsies arī “Līvu skartie” – grupas draugi, līdzgaitnieki, cienītāji un sekotāji – “Liepājas brāļi”, “Credo” ar “Liepājas Sudraba vilņu kori”, Olga Rajecka, Aija Andrejeva un Alex, Harijs Zariņš ar grupu “Colt”, “Relicseed”, “Laime pilnīga”, Jānis Buķelis, kā arī “Līvu” gara tiešie mantinieki Elviss Grodums un Fēlikss Ķiģelis.

Labdarības koncertu atbalsta viesnīca “ABC Hotel Airport”, tipogrāfija “Eveko”, “Rīgas Viļņi”, “Tvnet.lv”, “Radio SWH”, Dzintaru koncertzāle, Jūrmalas pilsētas dome, “Micrec PM”, Mārtiņa Freimaņa fonds, Latvijas pirmā rokkafejnīca, “Spirits & Wine” un “Biļešu paradīze”.

Koncerta biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un: 

http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/6539

Informāciju sagatavoja MicRec PM

Foto Vilmārs Bērziņš