Alt
27.04.2021

Vai tapusi vēl viena himna Latvijas hokejam?

Noklausīties dziesmu: 

Dziedātājs Buks ar domubiedriem – grupu “Cilindri”, mūzikas autoru Edgaru Silacērpu un dzejnieku Guntaru Raču – radījuši un tagad izdod rokdziesmu “Viens par visiem, visi par vienu”, kas neilgi pirms pasaules hokeja čempionāta ir veltījums Latvijas hokejistiem un savas valstvienības faniem.

Jaunās dziesmas mērķis ir iedvesmot Latvijas hokeja izlasi un fanus nepadoties un atbalstīt citam citu. Lai būtu “Viens par visiem, visi par vienu”. Edgaram Silacērpam radīt dziesmu iedvesmojis fakts, ka Latvijai šogad uzticēts rīkot pasaules čempionātu. “Iedomājos par Buku, jo, manuprāt, Buks, iespējams, ir labākais hokejists Latvijas rokmūzikā!” viņš pārliecinoši saka.

“Hokejs ir mana sirdslieta,” apstiprina dziedātājs. “Man patīk gan skatīties hokeju, gan uzspēlēt šo spēli pašam. Ļoti labi zinu, cik svarīga ir vienota komanda un ko nozīmē vārdi “viens par visiem, visi par vienu”. Ar šo dziesmu vēlos iedvesmot Latvijas hokeja izlasi jaunām uzvarām un novēlu visiem hokejistiem spēku un izturību, kas jau maijā un cerams arī jūnijā būs vitāli nepieciešama.”

Šīs sajūtas ietvert dziesmas vārdos centies Guntars Račs. “Buka izdziedātais teksts patiesībā tapa jau 2013. gadā, taču toreiz tas dziesmā tā arī nerealizējās,” viņš stāsta. “Tas turpināja gaidīt īsto brīdi un sagaidīja – nonāca pie cilvēkiem, kuriem bija motivācija un vēlme to realizēt īstā rokdziesmā. Domāju, ka mūziķi šo vārdos pausto domu realizējuši tik tiešām jaudīgi un pārliecinoši.”

Račs ir pārliecināts – ja dziesmas vārdi motivēs hokejistus dzīvē realizēt izcilā franču rakstnieka Aleksandra Dimā grāmatas “Trīs musketieri”  atslēgas vārdus, tad Latvijas izlase noteikti uzvarēs. “Tas iespējams tikai cīnoties pašaizliedzīgi,” viņš uzsver. “Man arī prieks, ka jaunā rokdziesma tapusi nesavtīgi, jo tas nebija pasūtījums, bet pašu mūziķu vēlme atbalstīt savējos, brīdī, kad arī pašiem nepieciešams atbalsts, jo mūziķu spēles uz skatuvēm vēl nav atsākušās…” 

Dziesma nodota arī Latvijas Hokeja federācijai, un, kas zina, varbūt būs dzirdama arī arēnā pasaules hokeja čempionāta laikā.

“Viens par visiem, visi par vienu” iespējams noklausīties populārākajos mūzikas straumēšanas servisos visā pasaulē un patriotiskākajās Latvijas radiostacijās.

Saistītie mākslinieki