Alt
23.10.2015

Vakar notikušo grupas LĪVI dziedātāja Aivara Brīzes piemiņas vakaru apmeklēja gan Valsts Prezidents Raimonds Vējonis, gan Saeimas spīkere Ināra Mūrniece.  Abi apsveica grāmatas “Dzelzsgriezējs un dūja” autori Elitu Veidemani un dāvanā paši saņēma gan jauno grāmatu, gan arī vakar iznākušo Aivara Brīzes piemiņas CD albumu “Ejam tālāk!”.

Pasākums vakar pulcēja pilnu Latvijas 1.Rokkafejnīcas lielo zāli, un apmeklētājiem bija iespēja gan noklausīties grāmatas fragmentus aktrises Līgas Liepiņas lasījumā, gan arī klausīties Līvu dziesmas dziedātāja Jāņa Buķeļa izpildījumā.

Kā savā uzrunā sacīja Kabiles mežsargs un Līvu ielas ierīkotājs Aivars Bergmanis, tad: “Ja vēlaties saviem bērniem audzināt patriotiskas jūtas, klausieties LĪVU dziesmas.”

Sveikt grāmatas autori bija ieradušies daudzi sabiedrībā pazīstami Aivara Brīzes talanta cienītāji, kas dalījās savās atmiņās par dziedātāju, tostarp arī komponists Raimonds Pauls. Vakar apritēja otrā gadadiena, kopš Brīzes nāves Polijas pilsētas Gdaņskas slimnīcā.

Aivars turpina būt mūsu vidū savās dziesmās, kuras ar gadiem, tā vien šķiet, kļūst arvien nozīmīgākas, jo tajās paustā apņēmība sargāt savas tautas vērtības, ir šobrīd ne mazāk aktuāla, kā šo dziesmu radīšanas laikā.

Foto: Jumava