Alt
09.12.2013

Pagājušajā nedēļā pasauli pāršalca ziņa, ka 95 gadu vecumā miris Dienvidāfrikas republikas leģendārais cīnītājs pret aparteīdu, valsts pirmais melnādainais prezidents un Nobela Miera prēmijas laureāts Nelsons Mandela, kura dzīvi daudzi pasaules mūziķi jau bija apdziedājuši viņa dzīves laikā. Tagad, protams, Nelsonam arī tiek veltītas dziesmas un viena no tādām ir saistīta arī ar Latviju un tās izpildītājiem.

2007.gadā Eirovīzijas starptautiskajam konkursam Latvija deleģēja tenoru sekstetu Bonoparti.lv un viņi arī nepievīla, Helsinkos pārvarot starptautisko pusfinālu un uzstājoties finālā ar dziesmu „Questa Notte”.

Kopš tā laika dziesma piedzīvojusi daudzas un dažādas versijas un jaunākā no tām ir dienu pēc Nelsona Mandelas nāves ierakstītā  „ Hamba Kahle Madiba, Goodbye”, kuru iedziedājuši Dienvidāfrikas republikā pazīstamie dziedātāji by Tobi Jooste & Gloria Bosman un kura ir veltīta tieši Nelsonam Mandelam.

Tā ir tā pati dziesma „Questa Notte”, kuru šādai izmantošanai licencējusi Izdevniecība MicRec. Dziesma noslēdzas ar afrikāņu valodā dziedātu „Hamba Kahle Madiba..”, kas nozīmē – „Ar Dievu, dusi mierā..” .

Šeit varat noklausīties dziesmu video vietnē YouTube:

Dziesmas mūzikas autors ir zviedru komponists Kjell Jennstig, bet izdevējs Izdevniecība MicRec.

Angļu tekstu rakstījuši Nelius Ferreira un Carel-Piet van Eeden.

Tā šobrīd skan Dienvidāfrikas republikas radio stacijās un kāpēc lai tā neskanētu arī Latvijā?