Alt
11.03.2016

15. martā Latvija Nacionālajā operā ar SMScredit.lv atbalstu jau 20 reizi tiks pasniegtas Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas „Zelta Mikrofons”. Svinīgajā ceremonijā priekšnesumus sniegs spilgtākie pašmāju mūziķi un grupas.
 

„Zelta Mikrofons” ceremoniju vadīs vienmēr atraktīvais un asprātīgais Andris Freidenfelds, un tajā uzstāsies aktuālākie un spilgtākie šī brīža pašmāju mūziķi un grupas, kas būs parūpējušies arī par vairākiem pirmatskaņojumiem. Uz Latvijas Nacionālās skatuves kāps The Sound Poets, DAGAMBA, grupa Framest, Jūras akmentiņi, Ozols, Līvi un Buks, grupa Ryga, Dons, grupa Musiqq, Aminata, grupa Dzelzs vilks, kā arī grupa The Swamp Shakers, īpaši godinot mūžībā aizgājušo rokenrola leģendu Pitu Andersonu, kam šogad piešķirta balva par mūža ieguldījumu.

Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas „Zelta Mikrofons” 20. jubilejas gada ceremonijā Latvijas Nacionālās operas skatuve piedzīvos vēl nebijušas pārmaiņas, par ko parūpējies scenogrāfs Kristaps Skulte. Par to skatītāji varēs pārliecināties pārraidē no Nacionālās operas kanālā „LNT” plkst. 21:00 un no plkst. 19:10 tiešraidē Kanālā 2 un portālos TVPlay un Skaties.lv.

Lūgto viesu vidū būs visi nominētie mūziķi, žūrijas komisija, Latvijas prominences un ārvalstu viesi, tai skaitā pasaules lielākās ierakstu kompānijas Universal Baltijas reģiona ģenerālmenedžeris Petri Mannonen un viesi no Igaunijas producentu apvienības.

Ceremonijas laikā arī uzzināsim, kura pašmāju dziesma pēc Latvijas Producentu un Izpildītāju apvienības LaIPA datiem visbiežāk skanējusi Latvijas radiostacijās un spējusi izcīnīt 2015. gada radiohita titulu un noskaidrosim, kuru par savu mīļāko dziesmu atzinuši tirdzniecības parka Alfa apmeklētāji. „Alfas Gada dziesma ir sirsnīgākā un personiskākā nominācija Mūzikas ierakstu gada balvā, kas ir nozīmīga gan mūziķiem, gan tās vērtētājiem. Cīņa par uzvaru bija gana spraiga un arī šogad Alfas gada dziesmas titula ieguvējiem pasniegsim dāvanu karti 1500 eiro vērtībā”, piebilst tirdzniecības parka Alfa vadītāja Liene Apine.

Tāpat “Zelta Mikrofons” sadarbībā ar ģenerālsponsoru “SMScredit.lv” pirmo reizi piedāvā piedalīties prognožu spēlē un saņemt vērtīgu balvu. Ikviens skatītājs var izteikt savu prognozi kategorijā „Labākā dziesma”, dodoties uz SMScredit.lv mājaslapu (https://www.smscredit.lv/zeltamikrofons/) līdz pat uzvarētāju paziņošanai 15. martā plkst. 22:00.

Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta Mikrofons organizē Latvijas skaņu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība (LaMPA) sadarbībā ar Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību (LaIPA) un Latvijas Republikas Kultūras ministriju. Ģenerālsponsors – SMScredit.lv. Sponsors – tirdzniecības parks Alfa. Producē Micrec PM.