Raimonds Pauls

Ance Krauze. Raimonds Pauls. Sasala jūrīna (CD)

Alt
CD 9,99 €

Par dziesmām no suitu puses

Kurš gan nepazīst suitus – bezgala košās, sarkandzeltenā tērptās sievas un melnos, kā kraukļus vīrus. Un kurš gan nepazīst suiteņu dziedāšanu? Būtu pat jābrīnās, ka vēl neesi apdziedāts! Bet suitu pusē ir pierakstīts arī milzīgs daudzums garo, sižetisko dziesmu, kuras te sauc par ziņģēm – pretstatā teicamajām dziesmām, ko folkloras pētnieki sauc par burdona dziedājumu. Dziesmām nav robežu. Un to ir pierādījuši folkloras pētnieki, kartējot pierakstus. Bet robeža ir starp pagastiem, kuros dziedāja, dzied un vēl ilgi dziedās un tajos, kur dziesma jau apklususi. Protams, dziesma bez autora, bez teksta sacerētāja nevienam nepieder. Tāpēc jau to saucam par tautas dziesmu. Bet, ja kādu no tām dziedāja mana vecmamma, tavs vecvectēvs, tad sakām – mana, mans mantojums. Un ne jau tāpēc, ka man būtu kādas īpašuma tiesības uz to, bet tāpēc, ka dziesmu dziedot, es to “pielauzu”, “pielīdzināju” sev. Tā kļuva par MANU tieši tāda, kādu to dziedu ES. Kādreiz lielā dziesmu zinātāja no suitiem Veronika Porziņģe teica – “Mana dziesma! Kā gribu, tā dziedu!” Tautasdziesmas, ko šeit dziedu ar Raimonda Paula neatkārtojamo skatījumu, ir jauns ceļš savas tautas garamantu apzināšanai. Lai arī kurā novadā dzīvoja teicēja, lai arī kad un kurš dziesmas pierakstīja, tās ir mūsu kopējais mantojums. Veidojot šo mūzikas albumu, gribu pateikt lielu PALDIES savai bijušajai mūzikas skolas skolotājai Dacei Nastevičai – muzikoloģei, savas jomas profesionālei, no kuras savāktā, bagātīgā suitu dziesmu pūra tikai smelt un smelt. Pateicoties Dacei, jau no bērnības, dziedot suitu ziņģes, jūtos kā “zivs ūdenī”.

Es jūtos lepna un pagodināta, ka tieši mana dzimtā novada tautasdziesmas savām apdarēm izvēlējās Maestro Raimonds Pauls.

Lai Jums lāb’ patīk mūs’ a’ Maestro māksl’, noklausās pār’ reiz’ un droš’ ziņģā līdz’.

Ance Krauze

SKU:
2916232
Izdots: 11.06.2021

Albuma māksliniece Katrīna Vasiļevska
Visu dziesmu autori:  Raimonds Pauls / latviešu tautasdziesma
Ierakstu producēja Raimonds Pauls un Gints Stankevičs (Factory Sounds studio)

Ierakstā piedalās: Ance Krauze (balss), Raimonds Pauls (klavieres), Artis Orubs (sitamie instrumenti), Oskars Sproģis (bass), Gints Stankevičs (taustiņinstrumenti), Edvīns Ozols (bass), Raimonds Macats (taustiņinstrumenti).

Paldies Andai Zadovskai par iespēju publicēt foto no Ances Krauzes un Raimonda Paula koncerta “Mūzikas namā Daile”

Foto: Jānis Saliņš

1. Skauģim auga apses bierzē
2. Es iestādu turku pup’
3. Tautu dēls(i) man nomauca
4. Puķīt’ rāvu, kronīt’ pinu
5. Saules meita jūru brid’
6. Ak, tu, zelta lakstīgala
7. Klusi, klusi klausījos(i)
8. Trīs meitiņas
9. Purvā bridu
10. Šo vasaru es valkāju
11. Brālīt’s māsu tāli veda
12. Es maza meitiņa
13. Sasala jūrīna

Norēķinu iespējas veikalā

Populārākās Latvijas internetbankas

Norēķinu kartes