Jau pavisam drīz, 30. martā ar lielkoncertu Arēnā Rīga savu jubileju atzīmēs dziedātāja Laima Vaikule. Izdevniecība “MicRec”, sveicot mākslinieci, CD sērijā “Leģendas” izdevusi Laimas Vaikules dziesmu izlasi, kurā apkopotas visas populārākās latviski ieskaņotās dziesmas. Vairākas no dziesmām nekad nav bijušas izdotas ne vinila platēs, ne kompaktdiskos. Apkopojumā izmantoti “Latvijas Radio” un “MicRec” ierakstu arhīvi.
Albumā “Leģendas” atradīsiet tādas Raimonda Paula pērles kā “Nenāciet klāt man rudenī”, duetā ar tolaik vēl pavisam maziņo Gunāru Kalniņu ierakstītā “Mazs dialogs” jeb “Mazais panks”, dziesmas “Šerloks Holmss”, ”Vārna”, “Māte mani auklējusi”, nekur citur agrāk nepublicētās dziesmas – “Nāc dejot riņķa deju”, “Tas ir mans ceļš”, kā arī duetā ar Mirdzu Zīveri ieskaņotā Zigmara Liepiņa dziesma “O, kādi zēni”, kas ir vecākais no izlasē atrodamajiem ierakstiem un ir fiksēts 1983.gadā. Tāpat izlasē ir Maestro Paula dziesmas no 1996.gada albuma “Viss nāk un aiziet tālumā” un 2013.gada albuma “Atkal mājās”. Pavisam izlasē atrodamas 19 dziesmas. Albuma bukletā atradīsiet muzikoloģes Daigas Mazvērsītes sagatavoto aprakstu par Laimas karjeru.
Albuma dizainam izmantota Tatjanas Vlasovas fotouzņēmums, dizainu veidojis Guntars Ošenieks, bet skaņas uzlabojumus veicis producents Gints Stankevičs, kurš ar Laimu sadarbojas jau ļoti ilgu laiku.
Sērijā “Leģendas” līdz šim izdotas dziesmu izlases tādiem māksliniekiem kā Nora Bumbiere, Viktors Lapčenoks, Edgars Liepiņš, Eduards Rozenštrauhs, Žoržs Siksna un citi.
Daiga Mazvērsīte albuma bukletā cita starpā raksta:
“[...] Bērnības laime ir tā, ka vecāki mājās, apkārt draugi. Ģimene bija kupla, 1954. gada 31. martā dzimusī Laima – jaunākā no četriem bērniem. Labprātāk spēlējās nevis ar lellēm, bet kopā ar zēniem, rāpās kokos un piedalījās cīniņos. Bet kad atnāca ciemiņi, vecāki lūdza uzdziedāt, jo meitenei bija tik skaista balss! Taču klavieres viņai nenopirka – mazajā dzīvoklītī nebija vietas. Laima ar prieku piedalījās mākslinieciskajā pašdarbībā, pēc pamatskolas reizē ar draudzeni Velgu devās uz VEF Kultūras pili, kur sāka apgūt profesionālas dziedāšanas pamatus. Vaikules spilgto talantu pamanīja pedagogs Leonīds Zahodņiks un par savu atklājumu pavēstīja Maestro Raimondam Paulam. Sekoja noklausīšanās, taču topošo solisti, medicīnas skolas audzēkni, neaizrāva doma par gariem mēģinājumiem kopā ar Rīgas estrādes orķestri.
Jau tolaik Laimu, kas no neglītā pīlēna pamazām izvērtās par krāšņu gulbi, šad tad lūdza uzstāties restorānā vai kādā koncertā, un viņa, daudz negudrodama, pievienojās rokgrupai, kas devās uz Batumi. Vaikule apceļoja Kaukāzu, tad atgriezās mājās, atradusi savu mūža mīlestību Andreju Latkovski...”