Alt
04.09.2018

Autores Daigas Mazvērsītes jaunākā grāmata “Mans draugs – Mārtiņš Freimanis” nāca klajā 28. augustā, un tās izdošana tika atzīmēta ar tāda paša nosaukuma sirsnīgu koncertturnejas atklāšanas koncertu “Dzintaru koncertzālē”. Jau izdošanas dienā Daiga pacietīgi sniedza autogrāfus vairākiem simtiem grāmatas jauno īpašnieku, katram veltot laiku, lai grāmatas eksemplāros ierakstītu kādus īpašus vārdus.  Visbiežāk citējot pašu Mārtiņu un ierakstot – “Viņš no mums ir aizlidojis...”. Un tas nav nejauši, jo tāds bija sākotnēji iecerētais grāmatas apakšvirsraksts.  

Šī nedēļa sākās ar jaukām ziņām no grāmatnīcām, jo, apkopojot pagājušās nedēļas pārdošanas datus, izrādījies, ka jaunā grāmata ir bijusi pagājušās nedēļas pati, pati pieprasītākā grāmata izdevniecības “Zvaigzne ABC” grāmatu tirdzniecības tīklā. Jāņa Rozes grāmatnīcās grāmata ir otrajā vietā, bet grāmatnīcā “Valters un Rapa” – trešā pieprasītākā. Viss kā paša Freimaņa dziesmā “Viens...divi...trīs...”.

Jaunajā grāmatā iespējams izsekot līdzi pāragri aizgājušā dzejnieka un mūziķa Freimaņa dzīvesstāstam, uzzināt daudzus biogrāfiskus faktus un kolēģu un draugu atmiņu stāstus. Grāmata papildināta arī ar plašu foto materiālu no bērnības laika līdz pat mūziķa slavas pilnbrieda laikam. 

Grāmatas autore ir spējusi ļoti precīzi restaurēt daudzas Mārtiņa dzīves epizodes, to atzinuši visi, kas palīdzēja piedalīties grāmatas tapšanā izstāstot savu stāstu, un visi, kuri grāmatu jau izlasījuši.

Mārtiņam bija ļoti svarīgi atrasties uzmanības centrā un gūt panākumus. Netiešā veidā tas viņam ir izdevies arī šobrīd, ar šīs grāmatas palīdzību.

Grāmata pieejama visās grāmatnīcās un pasūtāma MicRec mājaslapā www.micrec.lv.

Saistītie mākslinieki