Alt
24.08.2018

Jau pēc dažām dienām Dzintaru koncertzāli un vēlāk arī visu Latviju piepildīs Mārtiņa Freimaņa radītā mūzika mūsdienīgā un nedzirdētā skanējumā.  Koncertos “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” uz skatuves kāps arī Ralfs Eilands, kurš joprojām spilgti atceras viņu sadarbību.

No Mārtiņa esmu mācījies nebaidīties būt tādam, kāds esi. Nekautrēties būt brīžiem ķertajam starp pāris normāliem cilvēkiem,” atzīst pats Ralfs Eilands.

Koncertu sērijā “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” Eilands izpildīs romantiski kustīgo dziesmu “Bums", kuru pirms deviņiem gadiem Freimanis ieskaņojis kopā ar bītboksa grupu “PeR”. Ideja ierakstīt kopīgu dziesmu radusies pašam Freimanim, kuram šķita, ka vairāk kā pirms desmit gadiem paša rakstītā dziesma 'Bums' varētu lieliski izklausīties tieši “PeR” izpildījumā. Dziesmas oriģinālais ieraksts ir iekļauts grupas "Tumsa" pirmajā albumā "Putni", kurš nāca klajā tālajā 1998.gadā. 

Uz koncerttūres atklāšanas koncertu 28.augustā Dzintaru koncertzālē atlikušas vien dažas biļetes. 22.septembrī koncertzālē “Lielais Dzintars” Liepājā izsludināts papildkoncerts. Freimaņa mūzika šoruden viesosies arī Tukumā, Jelgavā, Aizputē, Valmierā, Rēzeknē ar grandiozu noslēguma koncertu Rīgā.

Eilands piebilst: “Mārtiņa dziesmas un teksti spēj dzīvot laikiem līdzi, tādējādi tās nenoveco un domāju, ka vēl vairākām paaudzēm būs aktuālas. Tās ir par cilvēku un viņa pārdzīvojumiem, kuri ir mums visiem ikvienā laikmetā.”

Tomēr Freimani cilvēki mīl un atceras ne tikai viņa dziesmu, bet arī neatkārtojamās personības un amizanto piedzīvojumu dēļ. Kā atzīst Eilands, “Mārtiņš Freimanis ir vienīgais cilvēks, kurš man jebkad ir pagatavojis negaršīgus pelmeņus. Nezinu, kā to var izdarīt, bet viņam tas izdevās ļoti meistarīgi.

Biļetes uz koncerttūri “Mans draugs Mārtiņš Freimanis”, kurā izskanēs Freimaņa dziesmas populāru un iemīļotu mūziķu versijās, pieejamas Biļešu servisa kasēs un internetā.

Saistītie mākslinieki