Zodiaks

Dziesmu izlase Mirušais gadsimts

Alt
Ieraksts nav pieejams
Šonedēļ mūzikas ierakstu veikalos nonācis astoņdesmito gadu beigu supergrupas 
“Zodiaks” labāko dziesmu apkopojums “ Mirušais gadsimts”. Šī ir pirmā reize, kad grupas dziesmas ir pieejamas CD formātā. Šī izlase turpina sēriju “ latviešu populārās” mūzikas klasika” un šis ir jau sērijas 26. izdevums.
Dziesmas atlasījis grupas dziedātājs Zigfrīds Muktupāvels kopā ar visu dziesmu komponistu Jāni Lūsēnu. Bet dziesmu tekstiem pārsvarā izmantota Viļa Plūdoņa dzeja, kā arī Treimaņa –Zvārguļa, Raiņa, Elsberga, Ziedoņa un Rača darbi. Dziesmas ieskaņotas laika posmā no 1987.-1990.gadam.
Ierakstos piedalījušies Jānis Lūsēns (taustiņinstrumenti), Maija Lūsēna (balss), Zigfrīds Muktupāvels (balss, vijole, programmēšana), Aivars Gudrais (ģitāra),
Dzintars Sāgens (ģitāra) un skaņu režisori Gatis Gaujenieks un Ivars Piļka.
Albuma bukletā atrodama grupas biogrāfija un papildus foto attēli. 
 
Zigfrīds Muktupāvels par šo izlasi : 
 
“Diemžēl, lielākā daļa dziesmu netika iemūžinātas ierakstu studijā, bet daļa ierakstu ir neglābjami zuduši. Tādēļ šajā albumā ir praktiski visas dziesmas, kuras ir ierakstītas un saglabājušās no perioda, kad šī grupa lietoja nosaukumu "Zodiaks".
"Zodiaks" bija tā laika Lūsēna radošā laboratorija un tieši viņš bija visa kodols, bet viena no labākajām Lūsēna īpašībām attiecībā pret grupas mūziķiem vienmēr ir bijusi tā, ka viņš deva radošas brīvības iespējas. Neatņemama pop, rok utt. mūzikas žanru sastāvdaļa ir improvizācija un tās nozīme "Zodiakā" nekad netika aizmirsta.
Grupas repertuāri var nosacīti sadalīt divās daļās. Dziesmas, kuras "Zodiakam" gādāja popularitāti - "Taisnība", "Manas mīļākās puķes", "Mirušais gadsimts" un dziesmas, kuras sagādāja baudu pašiem gan to tapšanas procesā, gan arī koncertos, jo bija tehniski sarežģītas un vienmēr sagādāja kādu atklājumu pašiem - "Mākoņi", "Staburags un saulesmeitiņa" u.c.
Dziesma “Tautas Laiks” man pašam ir viena no nozīmīgākajām manā karjerā. Visupirms tā man saistās ar atmodas laiku. Šo dziesmu arī dziedāju festivālā "Jūrmala". Šī dziesma vienmēr sarūpē mazas skudriņas pār muguru un lai kur arī nebūtu to dziedājis, tieši par šo dziesmu esmu saņēmis visvairāk komplimentu. Arī no auditorijām, kuras nesaprot ne vārda latviešu valodā, kaut man pašam šīs dziesmas vārdi šķiet ārkārtīgi nozīmīgi. Pateicība Imantam Ziedonim!” 
 
SKU:
2913052
Izdots: 01.04.2006
1. Taisnība
2. Bohēmiešu dziesma
3. Skumjas
4. Dievišķais gars
5. Pūt, vējiņi
6. Staburags un saulesmeitiņa
7. Dailniekam
8. Mirušais gadsimts
9. Māmuļai Latvijai
10. Mākoņi
11. Pakrēsla puķes
12. Es tevis meklēju
13. Daugava
14. Vējš
15. Tautas laiks
16. Tēvu zeme
17. Manas mīļākās puķes

Norēķinu iespējas veikalā

Populārākās Latvijas internetbankas

Norēķinu kartes