Ieva Akuratere un Aivars Hermanis. Ceļš (CD)

Alt
CD 9,90 €

Dziedātājas Ievas Akurateres dzimšanas dienā, 22. aprīlī, pie klausītājiem dodas jauns Ievas solo albums „Ceļš” (CD) ar Aivara Hermaņa dziesmām, kas tapušas pēdējo gadu laikā. Gandrīz visu skaņdarbu vārdu autore ir pati Akuratere, un tas ir ceturtais mūziķu kopīgais albums. 

Arī jaunajā albumā „Ceļš” Akurateres vārsmas un daudzkrāsu noskaņās zaigojošā balss savijas ar Hermaņa ģitāras elpu, turpinot pieklusināto, intīmo muzicēšanas tradīciju. Dziesmas uztveramas kā impresijas, lidojums, varbūt arī meditācija mūzikā. Ievas sapņaino dziedājumu delikāti atbalsta Aivara virtuozā ģitārspēle, kurā līdztekus lakoniskiem akordiem iezogas Latīņamerikas deju – bosa-novas, flamenko pulsējošie motīvi.

Albums „Ceļš” ir Ievas Akurateres un Aivara Hermaņa pēdējo piecu gadu laikā radīto dziesmu apkopojums. To vairums tapis ar Ievas vārdiem, izņēmums ir dziesma „Daba” ar Ārijas Elksnes dzeju. Trīs no albuma dziesmām – „Ceļš”, „Lūgšana” un „Magoņu lauks” iepriekš nav tikušas ieskaņotas, taču tikušas jau izpildītas dueta koncertos. Hermaņa komponētajās dziesmās ar Ievas dzeju, lirikai reti bija nepieciešamas korekcijas, pārsvarā dzeja tika akceptēta uzreiz.

Ieva Akuratere: „Varbūt tas notiek ar visiem māksliniekiem, mūziķiem, bet man ir tā: kādu dziesmu es dziedu un kāds tajā ir teksts, tas notiek manā dzīvē. Iet gadu desmiti uz priekšu, nes jaunu dzīves garšu, filozofiju, ar kādu tu skaties uz pasauli.”

Jaunā albuma „Ceļš” dziesmu ieraksti veikti Aivara Hermaņa mājas studijā, vairāku dziesmu aranžējumu līdzautors un ieraksta instrumentu izpildītājs ir Raimonds Macats, kurš arī veica CD miksēšanu un pēcapstrādi.

Ierakstā pāris dziesmās Ievai piedzied pats mūzikas autors, dziesmā „Daba” piedalās Laimis Rācenājs. Albuma tapšanā iesaistījās viesmūziķi Edgars Kārklis (dūdas), Matīss Akuraters (perkusijas), Artis Orubs (sitamie instrumenti), Juris Kristons (stīgu orķestra aranžijas un ieskaņošana), kā arī Ilze Grunte (mandolīna, īru arfa), kas aranžējusi kora balsis dziesmā „Mans draugs”. Kora balsis iedziedāja Andrejs Skudra, Inta Pauļuka, Daniela un Roze Muižnieces.

Dziesmas „Ziemas dārzs” un „Kamoliņš” jau atskaņotas Ievas un Aivara Ziemassvētku programmā. Tajās un vēl dažos skaņdarbos jaušams garīguma, arī reliģisks pieskāriens. Duets turpina regulāru koncertdarbību, dodot priekšroku nelielām, omulīgām telpām un uzticamiem, vērīgiem klausītājiem.

Izdod: "Upe tuviem un tāliem"

Kods:
4751007693943
Izdots: 22.04.2024
1. Pabarot putnus
2. Ceļš
3. Daba
4. Mans draugs
5. Kamoliņš
6. Ziemas dārzs
7. Lūgšana
8. Magoņu lauks

Norēķinu iespējas veikalā

Populārākās Latvijas internetbankas

Norēķinu kartes