DUCELE

Nora Ikstena. Trīs no Pārdaugavas. Viļņa Baumaņa stāsts + CD Ducele. Trīs no Pārdaugavas dziesmas

Alt
Grāmata + CD 14,90 €

Viļņa Baumaņa stāstu par trimdas latviešu grupu Trīs no Pārdaugavas aprakstīja Nora Ikstena.

Grāmatas noformējums veidots, iedvesmojoties no Valdemāra Avena zīmējuma skaņuplates "Trīs no Pārdaugavas. Dienu virpulī" (1975) vākam. Grāmatas māksliniece Katrīna Vasiļevska. 

Grāmatai klāt pievienots CD ar Trīs no Pārdaugavas dziesmām Duceles aranžējumā un izpildījumā. Albuma vāka noformējumam izmantots Ivara Mailīša zīmējums.

"Mēs visi zinām Čikāgas piecīšus, bet mums ir piemirsušās dažas citas latviešu trimdas grupas, kuras ir uzturējušas mūsu tautas netkarības garu Latvijas okupācijas laikā. Kopā ar grupas Ducele dalībniekiem nolēmām, ka nepelnīti aizmirsti ir Trīs no Pārdaugavas, kuru dziesmas izmantojām veidojot savu jauno programmu. Grupas līderim Vilnim Baumanim piemītošā smalkā pašironija ir lieliska latviešu tautas rakstura īpašība, kuru cauri gadsimtiem visvisādi no mums ir centušies iznīdēt dažādi kungu kungi un iekarotāji! Vilnim to ir izdevies iznest cauri visai radošajai dzīvei," tā stāsta Arnis Veisbārdis un grupa Ducele.

 

 

Kods:
87346
Izdots: 06.10.2020

Šī ir ļoti neparasta satikšanās. Grāmatas lapaspusēs satiekas Latvija un Amerika, pagātne un mūsu dienas, Nora Ikstena un Vilnis Baumanis no leģendārās letiņu grupas  Trīs no Pārdaugavas. Ar šīs grāmatas palīdzību, arī lasītāji kļūs par šīs unikālās satikšanās dalībniekiem. Grāmatai pievienotajā CD, atradīsiet grupas Ducele versijas par Trīs no Pārdaugavas dziesmām, kas apliecina, ka nekas nav zudis un viss turpina notikt šeit un tagad. Trīs no Pārdaugavas ir atstājuši savus nospiedumus ne tikai trimdas latviešu sadzīvē, bet arī šeit, Latvijā. Īstais laiks uzzināt vairāk.

mūziķis un izdevējs Guntars Račs

1. Monika
2. Latvieši kopš seniem laikiem
3. Dziesma tālāk iet
4. Lienīte
5. Oliņ, boliņ
6. Tauta tālumā
7. Simtiņš
8. L.L.A.
9. Dzintarjūra
10. Strīķēšana
11. Kaimiņš
12. Ratiņš

Norēķinu iespējas veikalā

Populārākās Latvijas internetbankas

Norēķinu kartes